Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Technické poznámky
Technické poznámky

Pro lidi, kteří chtějí vědět víc...

(Něco z chemie :))
Nikotin:
Dextro-rotation (pravotočivost) a laevo-rotation (levotočivost) ukazují na vlastnosti otáčení roviny polarizovaného světla ve směru hodinových ručiček (pro dextrorotation) nebo proti směru hodinových ručiček (pro laevorotation). Směs s dextrorotation se nazývá dextrorotary, zatímco směs s levorotation se nazývá levorotary. Nikotin je opticky aktivní, má dvě enantiomerní formy. Přirozeně se vyskytující forma nikotinu je levotočivá, přičemž [?] D = -166,4 °.
Pravotočivá forma, (+)-nikotinu, má jen polovinu fyziologické aktivity (-)-nikotinu. Proto je slabší v tom smyslu, že je potřeba vyšší dávky pro dosažení stejného účinku.

Glycerol slouží jako zvlhčovač, rozpouštědlo a sladidlo v potravinách a nápojích a napomáhá uchovávat potraviny. Je tak používán jako výplň v komerčně připravených nízkotučných potravinách a jako zahušťovadlo v likérech. Glycerol a voda je obsažen v určitých typech listů (patrně Stevie atp). Jako náhrada cukru, má přibližně 27 kalorií na čajovou lžičku a je o 60 procent sladší než sacharóza. Ačkoli má stejnou potravinovou energii jako stolní (básník asi chtěl říci řepný či třtinový) cukr, nezvyšuje hladinu cukru v krvi, ani nesytí bakterie, které tvoří zubní plak a způsobuje kazivost zubů.
Jako přísada jídla, je glycerol označen jako E číslo E422.

Propylenglykol, známý také systematickým názvem propan-1 ,2-diol, či PG, je organická sloučenina (diol alkohol), obvykle slabě sladká, bezbarvá, téměř bez zápachu, čirá, viskózní kapalina, která je hygroskopická a mísitelná s vodou. Je prodáván ve dvou základních stupních: průmyslovém a USP-(velmi čistém laboratorním,lékárenském). PG se používá jako rozpouštědlo v mnoha léčivech, podávaných ústy, injekčně či mazáním.
Používá se jako zvlhčovač na léky, kosmetiku, potraviny, zubní pasty, ústní vody, a nosič do náplní pro inhalaci nikotinu v elektronických cigaretách. Jako emulgační činidlo (dovoluje mísit špatně mísitelné) v Angostuře a Pomeranči- upravuje hořkost. Jako rozpouštědlo pro potravinářské barvy a látky určené k aromatizaci. Dále jako zvlhčující látka potravinářské přídatné látky, označené jako číslo E E1520 USP vytváří dokumentární a referenční normy pro zajištění jakosti léčivých přípravků, složek potravin a dalších produktů pro zdravotní péči. Tyto dokumentární a referenční standardy zajišťují regulačními agenturami kontrolu síly, kvality a čistoty produktů výrobců volně prodejných léků, doplňků stravy, a složek potravin.

zdroj Flavourart Italy

překlad: ing. Ego Ista

kopírování bez předchozího souhlasu zakázáno

Kde nás najdete

Provozovna:
Rumunská 4/1818
120 00  PRAHA 2

Otevírací doba:
Pondělí - Čtvrtek  8:00 - 16:00
Pátek 8:00 - 15:00
Sobota - Neděle  ZAVŘENO
(Po předchozí domluvě možnost i mimo uvedené hodiny)

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

umaminky.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz